Hodnocení účinku magnéziového krému MGcream z centra fyzioterapie

Na trhu je k dispozici celá řada produktů, které slouží pro regeneraci a úlevu. Rádi bychom Vám nabídli pohled na náš MGcream očima odborníků, kteří ho každý den používají při své práci.  Referenci nám poskyt  pan Mgr. et Mgr. Miroslav Dlhoš, PhD.  - Specialista na kolenní kloub.

U kterých pacientů jste krém používali?

V našem centru fyzioterapie Rehabilica pracujeme především s pacienty, kteří jsou v prvních dnech po operaci nebo zákroku. Jsou to pacienti z chirurgických center a z oddělení chirurgií a traumatologií fakultních nemocnic, se kterými spolupracujeme. Tento jedinečný preparát, Magnéziový krém MGcream, jsme začali aplikovat u pacientů v pooperačních stavech, kde řešíme především opuchy, bolestivost, a erytém.

Jaké s ním máte zkušenosti?

V klinické odezvě se nám ukazuje, že po aplikaci MGcream se opuchy a erytém vstřebávají o mnoho rychleji. To samé se děje u operačních jizev. Aplikací krému se pooperační jizvy stávají vláčnějšími a poddajnými, což nám dává možnosti rychlejšího rozhýbání v kloubním systému, neboli dosahování kloubových rozsahů, což je alfa – omega. Je to důležité, protože když dostaneme pacienta od chirurga, specialisty, který provedl nějaký zákrok (např. kolena nebo bedrového kloubu), tak první věc, která se od nás očekáva, je získat pohyblivost - roztažitelnost tkaniv a flexibilita v kloubu, který operoval.

V klinické odezvě nám MGcream svými vlastnostmi, složením a čistotou ukazuje, že můžeme o mnoho rychleji dosáhnout větší kloubní pohyblivosti, a zároveň se díky němu o mnoho rychleji odstraňuje bolestivost, tj. má analgetický efekt, lépe ho pacient snáší. Projevuje se to tím, že jednotlivé metodiky, manuální techniky a cvičení, které provádíme, jdou o mnoho rychleji a se sníženou bolestivostí.

Toto je alfa - omega a základ toho, na co jsme se při hodnocení účinnosti krému zaměřili. Pracovali jsme s operovanými pacienti a brzy jsme k nim přidali i post-kovidové, vertebrogenní pacienty, kteří trpí stresem a následnou odezvou v zádových svalech a na páteři. Trápí je snížená pohyblivost páteře, a hlavně různá zánětová stádia ve fazetových kloubech mezi jednotlivými obratli. V našem centru mají pozitivní zkušenosti s aplikací MGcream tedy nejen fyzioterapeuti, ale i maséři.

Kdo všechno z vašich spolupracovníků krém zkoušel?

Další skupinou odborníků našeho centra jsou fyziotrenéři, které vychováváme na našich kurzech. Jsou to pracovníci s vysokoškolským vzděláním, kteří poté, co po dvou měsících fyzioterapeut pacienta zbaví bolesti, opuchu a erytému, s ním na závěr nastupují do kondiční fáze tréninku. Fyziotrenéři doporučují pacientům používat tento krém při kondičních cvičeních a dávají nám zpětnou vazbu. Tyto údaje si zaznamenáváme a zjišťujeme, že kloubové pouzdra a šlachy jsou po použití krému mnohem elastičtější. Ingredience krému se perkutánně vstřebávají do jednotlivých tkaniv a pacienti jsou úspěšnější při dosahování lepšího výkonu, tj. větší, lepší elasticity v šlachovém systému. Tito fyziotrenéři jdou s pacientem do kondice, zatímco my fyzioterapeuti se v prvních fázích vypořádáváme s bolestivostí, erytémem a opuchy. Ukazuje se nám, že aplikace MGcream je prospěšná v obou těchto fázích.

Ze zkušeností s čerstvě operovanými a vertebrogenními pacienty sbíráme naše první klinické zkušenosti, které nám ukazují, že aplikace do tkaniva v menším množství je mnohem účinnější. Také nás velmi překvapilo, že aplikace malého množství (natíraného perkutánně v oblasti, dejme tomu, mediální kolaterály, která je po distenzi), stačí na to, aby nastalo mnohem lepší a rychlejší hojení. Například u pacienta, který je konzervativně léčený pomocí ortézy a nemá plnou pohyblivost v kolenním kloubu, aplikace krému umožňuje v momentu snímání ortézy a přechodu do cvičení mnohem snadněji dosahovat rozsah pohybu v kolenním kloubu, který je zároveň méně bolestivý. Jsou to spjaté faktory, které pacient registruje a hlásí nám je - “mě to míň bolí / mě se líp chodí / líp se mi daří ohnout koleno”. Toto jsou klinické odezvy, které my od něj potřebujeme vědět.

Jaké metody léčby se v centru používají?

V průběhu práce s pacientem používáme různé metody. Naší doménou je takzvaná kombinovaná terapie, tj. kombinujeme vícero metodik; manuálních, cvičení, i přístrojových, a do toho jsme si připojili tento preparát, který nám byl nabídnutý. Nahrazuje nám běžné emulze, které obsahují jiné látky a nejsou tak čisté jako MGcream.

V našem centru se snažíme získávat poznatky a zkušenosti od kolegů i pacientů a následně veškeré nové znalosti a instrukce předat fyzioterapeutům, masérům a fyziotrenérům. Zároveň i odborníci, kteří MGcream vyvinuli, je školí o způsobu a načasování pravidelné aplikace, aby věděli pacientovi předat instrukce i do domácí léčby. Krém tedy nedostává jen u nás, ale nese si ho domů s pokyny, jak ho aplikovat.

Jak hodnotíte složení krému?

Čistota složení je jednou z důležitých výhod tohoto krému. Když se malé množství krému náhodou dostane do místa, kde je porušená kožní bariéra u pacienta, který je čerstvě po operaci a nemá tedy ještě vytažené stehy, jizva se nezanítí a erytém nevzniká a nezvětšuje se, ale přesně naopak. Je to další klinická odezva, se kterou se setkáváme. Nebojíme se ho tedy aplikovat v okolí jizev a stehů. Máme s tím výborné zkušenosti.

S jakými přístroji MGcream ještě kombinujete?

Centrum fyzioterapie Rehabilica je složené z týmu fyzioterapeutů s vysokoškolským vzděláním. Já pracuji na pozici garanta centra. V centru nám kromě kombinace jednotlivých terapií pomáhají i jedinečné moderní přístroje. Máme k dispozici například studené lasery čtvrté generace jako jsou MLS®, MiS® a také Omnitron PRO- silný pulzní magnet. Tyto přístroje používáme v kombinaci s MGcream, kterým se perkutánně snažíme dostat do hlubokých vrstev operovaného kloubu nebo bolestivého tkaniva. U fyzioterapeutů je klinická odezva této kombinace s přístroji opravdu vynikající.

 

Mgr. et Mgr. Miroslav Dlhoš, PhD.
Specialista na kolenní kloub.

Věnuje se svalové diagnostice a již 25 let pracuje s vrcholovými
sportovci.

Je absolventem Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Komenského v Bratislavě
a Slovenské Zdravotnické Univerzity

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení